Co robić w Wielkanoc w Warszawie w 2024 roku?

Co robić w Wielkanoc w Warszawie w 2024 roku?

Niezależnie od tego, czy chcesz celebrować Wielkanoc w gronie najbliższych, czy wykorzystać długi weekend, by wybrać się na krótkie wakacje z ukochaną osobą i odpocząć od zgiełku codzienności, Warszawa to miasto, które ma w tym okresie wiele do zaoferowania dla wszystkich odwiedzających. To nie tylko możliwość zobaczenia jak święta obchodzą Warszawiacy i uczestniczenia w obchodach religijnych w zabytkowych kościołach, ale też mnóstwo atrakcji i wydarzeń kulturalnych dla całej rodziny.

Jak spędzić Wielkanoc w Warszawie?

Wielkanocny pobyt w hotelu Verte – Warszawa 2024

Rodzinne wyjazdy to w ostatnich latach coraz popularniejszy sposób na spędzanie świąt w Polsce. Pobyt w hotelu pozwala uniknąć stresu i czasochłonnych przygotowań, by skupić się na tym, co najważniejsze — wspólnych chwilach z najbliższymi. Wybierając nasz pakiet wielkanocny, możesz cieszyć się noclegiem w komfortowym i stylowo urządzonym pokoju, pysznym świątecznym śniadaniem w rodzinnej atmosferze oraz pewnością, że zadbamy o każdy szczegół, tak by wizyta przebiegała bez zakłóceń — a wszystko to w pobliżu najcenniejszych zabytków historycznego serca stolicy!

Wielkanoc w Verte to jednak nie tylko oferta dla gości z daleka, również Warszawiacy chcący nieco urozmaicić swoje świąteczne tradycje znajdą u nas coś dla siebie. W Wielką Sobotę na stołach Restauracji KUK zagości menu degustacyjne przygotowane przez naszego szefa kuchni specjalnie na tę okazję — to najwyższej jakości składniki i ciekawe połączenia smakowe, które zachwycą nawet największych smakoszy. Menu dostępne będzie do 1 kwietnia.

Dodatkowo w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy na brunch w hotelowym Pawilonie — nasze menu to tradycyjne dania i ciasta w zupełnie nowej odsłonie, a także możliwość poznania całkiem nowych smaków. Przewidzieliśmy również atrakcje dla dzieci, dzięki czemu najmłodsi uczestnicy też nie będą się z nami nudzić.

Zarówno menu degustacyjne, jak i serwowane podczas brunchu dostępne jest w wersji mięsnej oraz wegetariańskiej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i rezerwacji!

Wydarzenia w Warszawie – Wielkanocne i nie tylko

W Warszawie przez cały rok możemy trafić na ciekawe wydarzenia, a choć w okresie świątecznym dostępność niektórych obiektów może być ograniczona, inne oferują specjalne okazje, spektakle czy warsztaty nawiązujące do wielkanocnych tradycji i zwyczajów. Wśród tak wielu możliwości każdy znajdzie coś dla siebie — do wyboru mamy m.in. koncerty muzyki klasycznej, kino i liczne wystawy.

Wielkanoc to oczywiście przede wszystkim święto religijne — liczne, często zabytkowe, kościoły Warszawy pozwalają wierzącym celebrować je w wyjątkowej atmosferze. To także okazja do podziwiania współczesnej sztuki sakralnej podczas popularnej w Polsce tradycji nawiedzania Grobów Pańskich w Wielką Sobotę.

Poniżej kilka przykładów wydarzeń, jakie odbędą się w Warszawie w Wielkanoc:

  • 28. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, koncert finałowy – Teatr Wielki – Opera Narodowa, w Wielki Piątek o godz. 19:30 – link
  • W Wielki Piątek (29 marca) przypada ostatni dzień Festiwalu Sztuk Wizualnych RELACJE – Galeria XX1 – link
  • Koncert Chopinowski Wielkanoc z Chopinem – Sala koncertowa Fryderyk, Niedziela Wielkanocna, godz. 14:30, 16:00, 17:30 oraz 19:00 – link

Ciekawe miejsca do odwiedzenia w Warszawie

Pomiędzy odpoczynkiem i korzystaniem z atrakcji, warto też wybrać się na spacer po mieście i wielu parkach stolicy, by cieszyć się pierwszymi dniami wiosny w otoczeniu przyrody, która w marcu i kwietniu zaczyna już budzić się do życia. W czasie takiej przechadzki trafić można również na świąteczne jarmarki i kiermasze, gdzie znajdziemy przysmaki popularne na wielkanocnym stole i w koszykach, a lokalni artyści często prezentują tradycyjne rękodzieło, np. piękne palmy wielkanocne czy pisanki.

Dla osób zainteresowanych sztuką ciekawą propozycją będzie bez wątpienia możliwość odwiedzenia wystawy KLIMT – The Immersive Exhibition, która pozwala spojrzeć na dzieła tego znanego na całym świecie artysty w zupełnie nowy sposób. Warte uwagi dzieła sztuki zobaczymy też w Zamku Królewskim — choć wystawa zamknięta jest w Wielki Piątek, Sobotę i Niedzielę, odwiedziny możemy zaplanować na Poniedziałek Wielkanocny.

Z kolei dla miłośników przyrody polecamy spacer w otoczeniu natury. Tutaj do wyboru jest bardzo wiele miejsc, ale szczególnie polecamy Łazienki Królewskie — obiekty muzealne są w Wielkanoc zamknięte, ale nadal możemy wybrać się na spacer po ogrodzie. Na jego terenie znajduje się też plac zabaw, który z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. Naszą kolejną propozycją jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie poza rodzimymi roślinami podziwiać można również te tropikalne. Warto wspomnieć też o miejscu, które doskonale znają studenci, ale może zaskoczyć turystów — spacer po ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

Planujesz Wielkanoc w Warszawie? Zapraszamy do Verte!

Hotel Verte to doskonałe miejsce nie tylko na wielkanocny weekend, ale też na dłuższy pobyt. Dogodna lokalizacja w pobliżu popularnych atrakcji turystycznych pozwala odpoczywać tak, jak lubisz — możesz wybrać się na spacer wśród zabytkowych uliczek Starego Miasta, a po powrocie zrelaksować się w hotelowym SPA, cieszyć wyjątkowymi smakami w naszej restauracji, a w słoneczne dni odpocząć przy filiżance doskonałej kawy w ogrodzie hotelu.

Uważasz, że treść jest wartościowa?
Możesz ją udostępnić.

Podobne wpisy

RECEPTION@HOTELVERTE.COM
+48 22 346 16 00

MIODOWA 6/8

00-252 WARSZAWA

WJAZD OD PODWALE 3/5