fbpx

Mury z historią.
Wnętrza
z wyobraźnią.
Hotel inny
niż wszystkie.

Marriott Autograph Collection to bowiem twórcze spojrzenie, świeża koncepcja, wyjście poza sztywny schemat.

Historia z przymrużeniem oka

Kolekcja składa się z hoteli zlokalizowanych w różnych zakątkach świata, a każdy z nich jest inny, kreatywny, po prostu wyjątkowy. Inspirowane historią, kulturą i sztuką przełamują to, co dotychczas nam dobrze znane. Teraz zarówno osoby w podróży, jak również mieszkańcy Warszawy, mogą się o tym przekonać.

 

Verte to pierwszy hotel z kolekcji Marriot Autograph Collection w Polsce. Jest niekonwencjonalną adaptacją Pałacu Branickich i Szaniawskich znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Starówki – w samym sercu Warszawy. Wybudowany w XVIII wieku, zaprojektowany przez jednego z najważniejszych, polskich architektów późnego baroku, legł w gruzach podczas II Wojny Światowej. Natura nie znosi jednak próżni i Warszawa również. W latach 50-tych pałac, podobnie jak całe miasto, zrodził się na nowo.

Dziś, otwierający się zarówno na tych starszych, jak i nieco młodszych gości, jest odwzorowaniem wizerunku utrwalonego na płótnach, pozostawionych przez malarza i portrecistę Warszawy, jakim był Canaletto. Nie wiadomo zatem, jak pałac wyglądał pierwotnie, ale jedno jest pewne: to kolejna, zupełnie nowa karta w historii tego budynku.

Butikowo, rodzinnie, smacznie.

 

Obecnie to butikowy hotel, który wychodzi naprzeciw współczesnym trendom i oczekiwaniom. A mimo to wciąż pozostający naturalną tkanką historycznej części miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie Starówki, tuż obok Teatru Narodowego i placu Teatralnego stanowi umiejętną kompozycję tego, co współczesne z tym, co już minęło. Udało się zatem zachować duszę budynku bez rezygnacji z tego, co odwiedzających Verte ucieszy dziś najbardziej – swobodne piękno całego naszego obiektu.

 

Kiedyś miejsce elitarnych spotkań, dziś to przestrzeń dla ciepłej i swobodnej atmosfery. Verte otwiera bowiem każdy swój zakamarek nie tylko dla przyjezdnych, ale również dla lokalnych gości. Nasz ogród jest miejscem na długi, leniwy poranek przy świeżej, aromatycznej kawie, jak i na długie, leniwe wieczory. Tu również, podobnie jak w przeszklonym pawilonie, możesz zjeść z bliskimi wykwintne, zdrowe śniadanie. Z kolei restauracja KUK zaprasza na obiad oraz kolację w stylu bistronomy będącej kompozycją tego, co rodzime z tym, co unikalne. Zaś kameralny, klimatyczny bar to już miejsce spotkań późną, wieczorową porą.

 

Co więcej, hotel Verte stanowi także miejsce dla uroczystych spotkań rodzinnych, jak i oficjalnych spotkań. Historyczne wnętrza i nowoczesne rozwiązania pozwalają nam organizować nawet te najbardziej niekonwencjonalne imprezy oraz wydarzenia. Tak tworzymy wyjątkowy hotel – nieszablonowy, z fantazją, w klimacie Warszawy.

LOKALIZACJA HOTELU VERTE

Tętniące życiem miasto, wyjątkowe symbole architektury, natura w zasięgu Twojej ręki.  Hotel Verte, Warsaw, Autograph Collection, to idealny punkt, z którego można rozpocząć przygodę z Warszawą. Hotel mieści się zaledwie 2 km od Dworca Centralnego PKP (dojechać można autobusem linii 160) i 10 km od Lotniska im. Fryderyka Chopina (dojechać można autobusem linii 175). Najbliższy przystanek autobusowy „Kapitulna” znajduje się tuż przy wyjściu z hotelu od strony Miodowej. Z kolei najbliższa stacja metra – metro Ratusz Arsenał – to około 10 min od hotelu na piechotę.