fbpx
Długi weekend czerwcowy w Warszawie - co robić?

Długi weekend czerwcowy w Warszawie – co robić?

Boże Ciało jest drugim po majówce popularnym wśród Polaków sposobem na zrobienie sobie krótkich wakacji. Długi weekend na przełomie maja i czerwca to świetny czas na zwiedzanie Warszawy, ponieważ możemy liczyć wtedy na korzystną pogodę, a stolica ma do zaoferowania wiele atrakcji na świeżym powietrzu.

Kiedy wypada Boże Ciało (2024)?

W 2024 roku Boże Ciało wypada w czwartek, 30 maja, co tworzy doskonałą okazję do skorzystania z kolejnego długiego weekendu. Wystarczy jeden dzień urlopu, by cieszyć się aż czterodniowym odpoczynkiem.

Co robić w Warszawie podczas długiego weekendu w czerwcu?

W czasie wizyty w stolicy warto skorzystać z możliwości odwiedzenia wielu z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w Polsce. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy historii, sztuki, dobrego jedzenia czy imprezowania, a jeśli planujemy pobyt dla całej rodziny, możemy liczyć też na liczne animacje i zabawy dla dzieci.

 • Stare Miasto: To jedna z najchętniej odwiedzanych części miasta. Brukowane uliczki i odrestaurowane historyczne kamienice tworzą wyjątkową atmosferę. Znajdziemy tu najcenniejsze i najstarsze zabytki w mieście, w tym m.in. Rynek Starego Miasta, Barbakan, Zamek Królewski i Plac Zamkowy, z którego możemy przejść na Krakowskie Przedmieście i zobaczyć Pałac Prezydencki.
 • Muzea: Stolica ma do zaoferowania liczne muzea o bardzo różnej tematyce. Do najpopularniejszych należą:
  • Zamek Królewski
  • Muzeum Warszawy
  • Muzeum Narodowe
  • Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
  • Muzeum Fryderyka Chopina
 • Parki: Odwiedzając Warszawę, nie sposób pominąć parki — jest ich ponad 80. Najbardziej znane są oczywiście Łazienki Królewskie (podczas spaceru po parku można wstąpić też do Pałacu na Wyspie i innych zabytkowych obiektów), ale warto odwiedzić również Ogród Krasińskich, Park Skaryszewski czy ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej.
 • Restauracje: Podczas zwiedzania trafić można na liczne kawiarnie i restauracje oferujące zarówno polskie smaki, jak i kuchnie świata. My zapraszamy do naszej restauracji KUK w hotelu Verte, gdzie goście mogą cieszyć się wyjątkowymi daniami przygotowanymi ze świeżych składników i spędzić czas w przytulnej atmosferze.
 • Atrakcje dla całej rodziny: Większość dzieci chętniej odwiedzi plac zabaw niż muzeum, ale wśród ciekawostek Warszawy znajdziemy wiele miejsc, które jednakowo zainteresują dorosłych i najmłodszych, jak np. Centrum Nauki Kopernik. Podczas spaceru po zoo możemy podziwiać ciekawe zwierzęta, a rejs po Wiśle to nie tylko świetna rozrywka, ale też okazja, by zobaczyć panoramę miasta z innej perspektywy.

Warszawa na długi weekend? Zapraszamy do Verte!

Osoby planujące spędzenie długiego czerwcowego weekendu w stolicy, zachęcamy do rezerwacji pobytu w Verte. Nasz hotel to wyjątkowy obiekt, który łączy świetną lokalizację w historycznym sercu Warszawy z odprężającą atmosferą, co pozwala zarówno odpocząć, jak i zwiedzać popularne atrakcje.

Na miejscu na gości czeka mnóstwo okazji do relaksu i spędzania czasu z bliskimi. Na terenie hotelu znajduje się strefa wellness z saunami, siłownią oraz gabinetami SPA prowadzonymi przez Klinikę La Perla. Wykonywane przez doświadczonych specjalistów zabiegi pozwalają na chwilę oddechu od zabiegania codzienności. Doskonale wiemy też, że jednym z niezbędnych elementów udanego odpoczynku jest dobre jedzenie. Właśnie dlatego oferujemy wyjątkowe menu przygotowane przez naszego szefa kuchni oraz różnorodne przestrzenie kulinarne, w tym przeszklony pawilon, bar, kameralny ogród oraz hotelową restaurację KUK.

Uważasz, że treść jest wartościowa?
Możesz ją udostępnić.

Podobne wpisy

RECEPTION@HOTELVERTE.COM
+48 22 346 16 00

MIODOWA 6/8

00-252 WARSZAWA

WJAZD OD PODWALE 3/5