fbpx
Świąteczna iluminacja Warszawy 2023/2024

Świąteczna iluminacja Warszawy 2023/2024

Święta to wyjątkowy czas w roku z wielu powodów — jednym z nich są jedynie w swoim rodzaju dekoracje, które ozdabiają zarówno sklepowe wystawy, jak i same ulice. Mało jest jednak miejsc w Polsce, które do ich wykonania podchodzą z równych rozmachem jak Warszawa. Każdego roku miasto wypełnia się światełkami i pięknymi ozdobami, które przyciągają nie tylko mieszkańców stolicy, ale miłośników świątecznego klimatu z całego kraju. Jak będzie w roku 2023?

Od kiedy iluminacja świąteczna w Warszawie w 2023 roku?

Tak jak w poprzednich latach świąteczna iluminacja Warszawy zadba o świąteczny klimat. Świetlnymi ozdobami będzie można cieszyć się już od 2 grudnia. Warto zarezerwować sobie ten sobotni wieczór i na własne oczy zobaczyć moment, w którym stolicę po raz pierwszy w tym roku rozświetli kolorowy pokaz ponadczasowych ozdób, które tym razem utrzymane będą w stylu retro. Za wykonanie oświetlenia po raz kolejny odpowiada firma Multidekor.

Wyjątkowa świąteczna iluminacja – Warszawa 2023/2024

W sezonie świątecznym 2023/2024 miejskie ozdoby świąteczne nawiążą do wczesnego PRL-u, czyli lat 50. i 60. XX wieku. Zobaczymy więc iluminacje reliktów i ozdób typowych dla tej epoki, w tym bombki i lampki choinkowe, wagi sklepowe, kultowy samochód Syrenka czy retro karuzele i zabawki. Styl retro w dekoracjach bożonarodzeniowych to wyjątkowe połączenie zabawy i edukacji. Świetlne atrakcje zostały zaprojektowane tak, by pozwolić starszemu pokoleniu na chwilę nostalgii, a młodszemu na zapoznanie się z klimatem dzieciństwa swoich rodziców, a w przypadku najmłodszych nawet dziadków.

Elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia, jest oczywiście choinka. Również ona pojawi się na warszawskich ulicach, stając się główną atrakcją całej dekoracji. W tym roku warszawiacy i turyści będą mogli podziwiać 27-metrową multimedialną i energooszczędną choinkę, która stanie na placu Zamkowym.

Warto też dodać, że podczas planowania pozostałych dekoracji również zadbano o środowisko i budżet miasta. Zdecydowano się na wykorzystanie nowoczesnego energooszczędnego oświetlenia LED, a to oznacza zarówno mniejszy wpływ na klimat, jak i niższe rachunki za prąd.

Gdzie będą bożonarodzeniowe ozdoby w Warszawie w 2023 roku?

Świąteczna iluminacja pojawi się w najbardziej reprezentacyjnych miejscach stolicy. Poza choinką na placu Zamkowym dekoracje ozdobią również Trakt Królewski i ulicę Świętokrzyską. Będąc w okolicy, warto odwiedzić również Międzymurze Piotra Biegańskiego, gdzie od 24 listopada 2023 do 7 stycznia 2024 zagości Jarmark Bożonarodzeniowy, oraz lodowisko na Rynku Starego Miasta.

Boże Narodzenie w Warszawie? Zapraszamy do Verte!

Boże Narodzenie w hotelu Verte to specjalna oferta dla wszystkich, którzy tegoroczne święta chcą spędzić w wyjątkowy sposób. Co mamy do zaoferowania? Ciekawe połączenia smaków, tradycyjne dania w nowoczesnym wydaniu, doskonała atmosfera i muzyka na żywo, a wszystko to w niepowtarzalnym świątecznym klimacie i blisko Starówki. Zapraszamy i zachęcamy do rezerwacji!

Uważasz, że treść jest wartościowa?
Możesz ją udostępnić.

Podobne wpisy

RECEPTION@HOTELVERTE.COM
+48 22 346 16 00

MIODOWA 6/8

00-252 WARSZAWA

WJAZD OD PODWALE 3/5